Wśród danych

Blog dla przedsiębiorców działających w cyfrowym świecie

  • Michał Nosowski

Prawne aspekty cyberbezpieczeństwa - książka już dostępna

Aktualizacja: mar 23


Należę do tej grupy ludzi, która lubiła czytać lektury szkolne w liceum - przynajmniej większość z nich. Ale gdyby w czasach licealnych ktoś powiedział mi, że kiedyś napiszę swoją własną książkę, to na pewno bym nie uwierzył.


Teraz sytuacja się zmieniła i na rynku pojawiła się książka "Prawne aspekty cyberbezpieczeństwa. Praktyczne wskazówki dla przedsiębiorców" mojego autorstwa. To publikacja o tym, jak przepisy prawa wpływają na rozumienie bezpieczeństwa informatycznego i w jaki sposób kształtują wymogi w tym zakresie. Mamy bowiem takie czasy, że takie kwestie jak bezpieczeństwo IT również jest regulowane ustawami.


To wszystko opisałem głównie z perspektywy przedsiębiorców, którzy działają w Polsce. Przedstawiciele innych instytucji, takich jak np. samorządy, które mają obowiązki związane z cyberbezpieczeństwem też znajdą w niej coś dla siebie.


O czym jest ta książka?


Książka dotyczy w szczególności tego:

- jaki wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorców w Polsce ma ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa i jakie nakłada obowiązki na przedsiębiorców,

- w jaki sposób RODO wpływa na obowiązki związane z zabezpieczaniem swoich systemów informatycznych,

- jak w praktyce można spełnić obowiązki wynikające z obydwu tych aktów prawnych, wprowadzając w organizacji procedury dotyczące bezpieczeństwa IT.


Książka jest dostępna pod tym linkiem.


#książka #cyberbezpieczeństw #RODO #NIS #krajowysystemcyberbezpieczeństwa #ustawaKSC

Michał Nosowski

Jestem radcą prawnym specjalizującym się w prawie nowych technologii. Stworzyłem tego bloga po to aby dzielić się swoją pasją - czyli badaniem styku świata IT i prawa.

 

W ramach kancelarii ByteLaw, której jestem współzałożycielem, pomagam głównie startupom, software house'om, freelancerom i ludziom zajmującym się marketingiem internetowym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszam do odwiedzenia strony Kancelarii.

  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

Projekt: 2020 Michał Nosowski, Toruń.