top of page
laptop na biurku

Wśród danych

Blog dla przedsiębiorców działających w cyfrowym świecie

  • Zdjęcie autoraMichał Nosowski

Prawne aspekty cyberbezpieczeństwa - książka już dostępna

Zaktualizowano: 9 kwi 2021


Prawne aspekty cyberbezpieczeństwa. Autor: Michał Nosowski

Należę do tej grupy ludzi, która lubiła czytać lektury szkolne w liceum - przynajmniej większość z nich. Ale gdyby w czasach licealnych ktoś powiedział mi, że kiedyś napiszę swoją własną książkę, to na pewno bym nie uwierzył.


Teraz sytuacja się zmieniła i na rynku pojawiła się książka "Prawne aspekty cyberbezpieczeństwa. Praktyczne wskazówki dla przedsiębiorców" mojego autorstwa. To publikacja o tym, jak przepisy prawa wpływają na rozumienie bezpieczeństwa informatycznego i w jaki sposób kształtują wymogi w tym zakresie. Mamy bowiem takie czasy, że takie kwestie jak bezpieczeństwo IT również jest regulowane ustawami.


To wszystko opisałem głównie z perspektywy przedsiębiorców, którzy działają w Polsce. Przedstawiciele innych instytucji, takich jak np. samorządy, które mają obowiązki związane z cyberbezpieczeństwem też znajdą w niej coś dla siebie.


O czym jest ta książka?


Książka dotyczy w szczególności tego:

- jaki wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorców w Polsce ma ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa i jakie nakłada obowiązki na przedsiębiorców,

- w jaki sposób RODO wpływa na obowiązki związane z zabezpieczaniem swoich systemów informatycznych,

- jak w praktyce można spełnić obowiązki wynikające z obydwu tych aktów prawnych, wprowadzając w organizacji procedury dotyczące bezpieczeństwa IT.


Książka jest dostępna pod tym linkiem.


michał nosowski

Nazywam się Michał Nosowski i jestem radcą prawnym specjalizującym się w prawie nowych technologii. Stworzyłem tego bloga po to aby dzielić się swoją pasją - czyli badaniem styku świata IT oraz prawa.

 

W ramach kancelarii ByteLaw, której jestem współzałożycielem, pomagam głównie startupom, software house'om, freelancerom i ludziom zajmującym się marketingiem internetowym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszam do odwiedzenia strony Kancelarii.

Masz jakieś pytania? Możesz się ze mną skontaktować przez poniższy formularz

Wiadomość przesłana! Dziękuję :)

bottom of page