• Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

Projekt: 2019 Michał Nosowski, Toruń. 

Make dane easier

08.08.2017

Cześć, 

 

ochrona danych osobowych w przedsiębiorstwach to trudny temat. Niektórzy unikają tej kwestii jak ognia, inni próbują coś robić – ale czują się przytłoczeni ogromem zmian, które muszą wprowadzić w organizacji. Inni starają się wdrożyć wszystkie regulacje, ale ciągle natrafiają na jakieś problemy.

 

Co więcej, wielu słyszało już o tym, że w maju 2018 r. zacznie obowiązywać rozporządzenie unijne – RODO, które wprowadzi nowe zasady dotyczące ochrony danych osobowych. Niektóre z nowości są znacznie bardziej surowe niż obecne regulacje.

 

Stąd też wiele osób zastanawia się – co z tym wszystkim zrobić i od czego zacząć.

 

Dlatego powstał ten blog – aby pomóc Ci ustalić, co musisz zrobić aby przetwarzanie danych osobowych w firmie było zgodne z prawem.

 

Zapraszam do czytania! 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload

Michał Nosowski
Radca prawny

 

Jestem prawnikiem i zajmuję się tym jak regulacje prawne przenikają się z nowymi technologiami. Dlatego często współpracuję z programistami, osobami zajmującymi się marketingiem i ludźmi, którzy tworzą innowacyjne biznesy. Moim celem jest tłumaczenie jak w przystępny sposób dostosować swój nowatorski biznes do przepisów prawa, a przy okazji nie zatrzymać jego rozwoju.

Istotne jest dla mnie to, aby to co tu publikuję było jasne i czytelne nie tylko dla innych prawników. Dlatego nie zamieszczam tu nudnych analiz poszczególnych przepisów, setek orzeczeń albo fragmentów opasłych komentarzy. Chcę być zrozumiałym dla Ciebie i wierzę, że o prawie można mówić z uśmiechem na twarzy.

O czym piszę najczęściej? O ochronie danych osobowych, umowach w IT, prawnych regulacjach prowadzenia działalności gospodarczej i tych przepisach, które dotyczą działalności w sieci. Czasem wspomnę coś o kryptowalutach albo praniu pieniędzy. Poza tym zajmuję się prawną obsługą biznesu, wdrażam RODO, prowadzę audyty z ochrony danych osobowych, a czasem także szkolę.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, napisz na: kontakt@mnosowski.pl