top of page

O blogu

laptop na biurku

Wśród danych

Blog dla przedsiębiorców działających w cyfrowym świecie

Dlaczego założyłem tego bloga?

W Polsce istnieje naprawdę dużo blogów prawniczych. Co najmniej kilkanaście z nich przynajmniej zahacza o tematykę prawa nowych technologii i ochrony danych osobowych. Część to naprawdę dobre, profesjonalne i bardzo merytoryczne blogi, które mogą z powodzeniem konkurować o miano najlepszych blogów prawniczych w naszym kraju. Wydawałoby się, że na kolejny nie ma miejsca. A jednak zdecydowałem się go stworzyć. Dlaczego? 

Uznałem, że wiedza z zakresu ochrony danych osobowych i funkcjonowania w Internecie nadal dla wielu jest niedostępna, a świadomość praw i obowiązków w tej kwestii- stosunkowo mała. Większość prawników unika tego tematu jak ognia. W naszej rzeczywistości, technologia nie tylko wkracza do życia z prędkością światła, ale niekiedy zaczyna odgrywać w nim pierwszorzędną rolę i je definiować. Stąd też wiedza o prawach, które tę sferę regulują, wydaje mi się niezwykle ważna. I dlatego też wierzę, że mój blog może pomóc mi dołożyć małą cegiełkę w postaci mojej wiedzy i pasji, co pozwoli ułatwić przedsiębiorcom w Polsce doprowadzenie do tego, aby prowadzili swoje biznesy zgodnie z dynamicznie rozwijającymi się regulacjami dotyczącymi sfery nowych technologii.

Zachęcam Cię do dzielenia się swoją wiedza, ewentualnymi uwagami i przemyśleniami w komentarzach. Wierzę, że nie tylko inni mogą się z niego czegoś nauczyć- ja też mogę.

Miłego czytania!

michał nosowski

Michał Nosowski

Radca prawny

 

Jestem prawnikiem i zajmuję się tym jak regulacje prawne przenikają się z nowymi technologiami. Dlatego często współpracuję z programistami, osobami zajmującymi się marketingiem i ludźmi, którzy tworzą innowacyjne biznesy. Moim celem jest tłumaczenie jak w przystępny sposób dostosować swój nowatorski biznes do przepisów prawa, a przy okazji nie zatrzymać jego rozwoju.

Istotne jest dla mnie to, aby to co tu publikuję było jasne i czytelne nie tylko dla innych prawników. Dlatego nie zamieszczam tu nudnych analiz poszczególnych przepisów, setek orzeczeń albo fragmentów opasłych komentarzy. Chcę być zrozumiałym dla Ciebie i wierzę, że o prawie można mówić z uśmiechem na twarzy.

O czym piszę najczęściej? O ochronie danych osobowych, umowach w IT, prawnych regulacjach prowadzenia działalności gospodarczej i tych przepisach, które dotyczą działalności w sieci. Czasem wspomnę coś o kryptowalutach albo praniu pieniędzy. Poza tym zajmuję się prawną obsługą biznesu, wdrażam RODO, prowadzę audyty z ochrony danych osobowych, a czasem także szkolę.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, napisz na: kontakt@mnosowski.pl

bottom of page