Wśród danych

Blog dla przedsiębiorców działających w cyfrowym świecie

  • Michał Nosowski

Smart Contracts w najnowszym biuletynie Euro Info!


Z nieukrywaną radością informuję, że ukazał się kolejny numer Biuletynu Euro Info, w którym jest mój artykuł.

Tym razem poruszany przeze mnie temat dotyczy Inteligentnych Kontraktów (ang. Smart Contracts). Co to takiego? To takie algorytmy komputerowe, które umożliwiają zawieranie umów pomiędzy ludźmi. Wszystko opiera się na tej samej technologii (blockchain), co kryptowaluty, np. popularny ostatnio bitcoin.

Takie inteligentne kontrakty napisane są językiem zbliżonym do języka programowania, a nie językiem prawniczym. Dzięki temu komputer może sam prowadzić do wykonania i egzekucji takiej umowy. W moim artykule skupiam się na tym czy inteligentne kontrakty, istniejące wyłącznie w przestrzeni wirtualnej, mogą w ogóle zostać uznane za zgodne z prawem umowy i jakie jest możliwe ich zastosowanie.

Zachęcam do lektury!

#smartcontracts #ico #inteligentnekontrakty #blockchain #bitcoin

Michał Nosowski

Jestem radcą prawnym specjalizującym się w prawie nowych technologii. Stworzyłem tego bloga po to aby dzielić się swoją pasją - czyli badaniem styku świata IT i prawa.

 

W ramach kancelarii ByteLaw, której jestem współzałożycielem, pomagam głównie startupom, software house'om, freelancerom i ludziom zajmującym się marketingiem internetowym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszam do odwiedzenia strony Kancelarii.

  • LinkedIn Social Icon

Projekt: 2020 Michał Nosowski, Toruń.